top of page

Ražošanas ēkas rekonstrukcija

17 400 m²

Jelgava, Latvija

Projekta Pasūtītājs ir lielākais industriālo parku attīstītājs un pārvaldnieks Latvijā, kura paplašināšanās plānos šobrīd ir piedalījusies un palīdzējusi tos realizēt viena no lielākajām kompānijām industriālo projektu realizācijā – PICHE. Projekts paredzēja rekonstruēt noteiktas bijušās Rīgas Autobusu Fabrikas (RAF) platības Jelgavā, izveidojot augstas klases noliktavas un ražošanas telpas.

PICHE uzdevums šī projekta ietvaros bija jauno ražošanas un noliktavas telpu plānošana, saskaņā ar Pasūtītāja noteikto uzdevumu. Tika paredzētas konkrētas platības noteiktiem nomniekiem un to individuālajām prasībām, kā arī šī apstiprinātā plānojuma izstrāde gatavā projektā un tā saskaņošana būvniecībai. Ņemot vērā, ka projekts iekļāva sevī esošās ēkas rekonstrukciju, kur, protams, pasūtītāja interesēs ir izmantot maksimāli vairāk esošās konstrukcijas, PICHE nācās darboties īpaši pārdomāti. Projektēšana 3D vidē ļāva precīzi savietot gan esošās dzelzsbetona, gan jaunās metāla konstrukcijas, kā arī ēkas arhitektūras risinājumus.

Angāra būvniecības gaitā PICHE veica darbu autoruzraudzību, kur nācās ātri reaģēt un piedāvāt ekonomiski pamatotākos risinājumus. Rekonstrukcijas procesā, atšķirībā no jaunbūves, parasti parādās iepriekš neparedzēti jautājumi un iespējamie darbi, kas jāveic, tāpēc BIM (Building Information Modeling) sistēma ļāva operatīvi veikt būvniecības darbu pārraudzību un jautājumu risināšanu.

PICHE ir gandarīta, ka spēja kārtējo reizi pierādīt savu arhitektu un inženieru spējas, realizējot šāda apjoma rekonstrukcijas projektu, kura nozīmīgumu apliecina arī Latvijas Valsts prezidenta vizīte pēc projekta nodošanas ekspluatācijā. Kārtējo reizi pierādījās arī BIM sistēmas priekšrocības, bez kurām šo projektu būtu krietni grūtāk realizēt un garākos termiņos.

DIŽOZOLI

7 950 m²

Ulmaņa Parks 2

21 000 m²

Pilotu akadēmija

1 500m²

Koka apstrādes komplekss

1 963 m²

Granulu ražošanas komplekss

3 844 m²

Biešu pārstrādes komplekss

5 822 m²

Inventāra apkopes centrs

1 350 m²

Depozīta Punkts

5 500m²

Green Parks

55 000m²

Lidostas Parks

23 000m²

Ulmaņa Parks

14 000 m²

Noliktavu & Biroju ēka

2 500 m²

bottom of page